Памятка паломника до Святої Землі

Щоб зробити максимально приємним Ваше перебування на Святій Землі, Паломницький центр просить взяти до уваги наступні правила, поради й корисні дрібниці, оформлені як “Пам’ятка паломника”. Зберігайте “пам’ятку” протягом всієї подорожі й вона буде Вашим вірним помічником й радником у багатьох ситуаціях.

Загальні відомості про країну перебування:

  • офіційна назва: Держава Ізраїль
  • форма правління: демократична республіка
  • столиця: Єрусалим
  • офіційна мова: іврит (староєврейська), арабська
  • державна релігія: іудаїзм
  • валюта: новий шекель  (1 $ = 3,6 шекелей)Іноземну валюту можна обміняти в аеропорту, готелях, банках, обмінних пунктах, на пошті.
  • часовий пояс: Гринвіч плюс 2
  • географічне положення:  межує на півночі з Ліваном, на сході з Сирією і Йорданією, на півдні з Єгиптом, на сході та південному заході — з палестинськими територіями. Із заходу береги країни омивають води Середземного моря, на сході частина кордону проходить по Мертвому морю, на крайньому півдні Ізраїль має вихід до Червоного моря
  • температура повітря: взимку +6…18°С, навесні +16…+27 °С, влітку +24…+35 °С, восени +21…+30°С.  В нічну пору температура повітря значно знижується (до +16°С)
  • робочий тиждень: всі заклади відкриті з неділі по четвер, п’ятниця та субота – вихідні. В п’ятницю ввечері більшість євреїв починають святкувати шабат, який розпочинається з заходом сонця п’ятниці та завершується через 25 годин з заходом сонця в суботу. У такому ж режимі наступають усі національні свята. В цей день варто утриматися від паління в громадських місцях, це може сприйматися як образа. Також  в шабат закриті більшість магазинів, ресторанів, кінотеатри, а також інші громадські місця.

Митні правила:

З 9 лютого 2011р. між Україною та Ізраїлем офіційно встановлено  безвізовий режим.

В Ізраїлі без візи можна перебувати не більше 90 днів протягом півріччя календарного року.

Термін дії закордонного паспорта повинен бути не менше 6 місяців з дня планованого виїзду з Держави Ізраїль!

Безвізовий режим не є гарантією в’їзду в Ізраїль, так як остаточне рішення про це приймають прикордонні служби Держави Ізраїль.

Ваше паломництво розпочинається вже в аеропорту. Усі паломники мають прибути до аеропорту в назначений в інформаційних листках час. Після короткого інструктажу пасажири проходять контроль безпеки, паспортний контроль та реєстрацію на рейс.

Будьте готові до того, що співробітники митних, прикордонних служб та служб безпеки (як на території України, так і на території Ізраїлю) будуть ставити вам різноманітні і найбільш неочікувані запитання. Відповідати потрібно спокійно, без дратування, не жартувати. Кожен паломник повинен підтвердити мету свого візиту в країну. Для паломника документом, що підтверджує мету його поїздки може бути авіаквиток з датами в'їзду та виїзду, підтвердження про бронювання готелю. У бесіді з прикордонниками також можуть виявитися корисними документи, що підтверджують платоспроможність. Наприклад, кредитна карта, виписка з банківського рахунку, довідка з місця роботи із зазначенням зарплати, дорожні чеки або готівка.

Після проходження контролю безпеки та реєстрації, пасажири здають багаж, одержують посадковий талон та проходять паспортно-митний контроль. Після відмітки виїзду з країни, пасажири потрапляють у зону DUTYFREE, де очікують посадки на рейс.

Багаж

Вага багажу має бути не більше 23 кг, ручної поклажі – не більше 7 кг.

Після завершення перевірки документів обов`язковим є огляд та перевірка речей, які ввозить паломник до Ізраїлю. Дозволеними для безмитного ввезення є міцні алкогольні вироби – до 1 л., вино – до 2 л., до 250 цигарок або 250 гр. інших тютюнових виробів на кожну особу старше 17 років. 

Гроші дозволяється ввозити на територію Ізраїля в сумі не більше еквівалента 10 тис. євро.

Категорично заборонено ввезення наркотиків, зброї і боєприпасів, рослин, тварин, свіжого м’яса та сировини без спеціальних документів.

Забороняється вносити з собою на борт літака ножиці, запальнички, ліки, пляшки з водою чи будь-якою іншою рідиною. Вода в літаку подається безкоштовно. Продукти харчування можна брати з собою лише в маленьких кількостях на один прийом їжі (канапки, овочі, фрукти).

Оскільки обідів по програмі не передбачено, то за бажанням можна взяти з собою в багаж продукти харчування, які не псуються.

Що взяти з собою?

Взуття. Необхідно мати зручне перевірене взуття, а також запасне. Візьміть пластир, тому що і звичне взуття починає натирати ноги.

Одяг. Температура повітря в Ізраїлі з квітня по жовтень становить +27…+300С,  тому одяг потрібно брати літній, легкий та зручний. В період з листопада по березень в Ізраїлі доволі прохолодно (+6...+180С), тому одяг та взуття потрібно брати відповідні. Запас одягу повинен бути достатнім на  весь період поїздки, з врахуванням того, що ваше перебування на Святій Землі буде дуже насиченим, а прати й сушити речі вам буде ніколи. Не забудьте теплішу кофтину, оскільки ночі прохолодні. Візьміть вишиванки. 

Для відвідання церков прохання одягатись відповідно: у жінок повинні бути закриті плечі, груди та ноги до колін. Надто відкриті сукні для жінок в святих місцях неприпустимі. У чоловіків повинні бути прикриті плечі та ноги. Обов’язково візьміть головні убори від сонця.  

Для омивання в святих водах річки Йордан Ви повинні мати білу довгу (нижче колін) сорочку з рукавами. Ви можете взяти її з дому або ж придбати в Ізраїлі. Її вартість від 5 $ і близько 30 $ безпосередньо біля річки Йордан. Під сорочку обов’язково потрібно одягати купальники!

         Додатково. Бажано мати з собою рушник та гумові тапочки, а також купальник, сонцезахисні окуляри, зволожуючий крем та капелюхи, оскільки матимете можливість відвідати Мертве, Середземне моря та Галілейське озеро.

Обов’язково беріть з собою  півлітрову пляшечку води. Якщо вам буде необхідний фен, то візьміть його з собою. Якщо ви вирішили взяти фото- або відеоапаратуру, то не забудьте запасні відеокасети, батарейки та зарядні пристрої. Також бажано мати з собою молитовник та вервицю.

      Ліки. Рекомендуємо взяти з собою ліки від головного болю, протизастудні препарати,  для лікування шлунково-кишкових розладів. Якщо ви маєте якісь хронічні захворювання, візьміть потрібні вам ліки, оскільки більшість з них в аптеках Ізраїлю продаються виключно за рецептом лікаря.

 Гроші. В поїздку на власні потреби рекомендуємо взяти 100-300 дол. В Ізраїлі ви сміливо можете користуватись кредитними картками, але не на ринках. 
         50 $, призначених на оплату вхідних квитків у храми та екскурсій та чайові гіду, збирає керівник групи після прибуття в Ізраїль. 
Варто мати з собою певну суму дрібних доларів (ними зручно розплачуватись при купівлі кави, чаю, соку чи води, невеличких сувенірів).

Що можна придбати в Ізраїлі (сувеніри, подарунки)?

Як правило, люди хочуть привезти на пам’ять про Святу Землю різні святині, сувеніри, подарунки близьким, замовити в православних храмах молитву за здоров’я чи за упокій. Треби, свічки, поминальні записки в російських та грецьких храмах Палестини оплачуються у вигляді пожертв (близько 1 $). Прохання завчасно приготувати вдома всі записки, щоб не витрачати часу в Ізраїлі. Надрукуйте приблизно по 20 однакових записок за здоров’я та упокій російською мовою (друкованими літерами) по 10  імен в записці.

Святині, які ви можете придбати в Ізраїлі: 33 свічки, зв’язані в пучок (символізують кількість років Христа); єлей від Гробу Господнього; вода з Йордана; вино з Кани Галілейської; маленький дерев’яний хрест зі святою землею, який зазвичай паломники несуть з молитвою по Хресному Шляху; ікони та книги (путівники по Ізраїлю).

Країна Ізраїль також славиться своїми діамантами, косметикою Мертвого моря, східними прянощами та солодощами. При покупці товарів більше, ніж на 100 $, ви можете повернути ПДВ (18 %) в аеропорту. Для цього слід запитати у продавців чи власника магазину, чи можуть вони надати вам бланк повернення ПДВ (taxrefund). Чек про купівлю разом з бланком повернення ПДВ потрібно пред’явити в бюро повернень НДС в аеропорту. Ця можливість не поширюється на цигарки  й тютюнові вироби, електроприлади, фотоапарати й іншу фототехніку.

Коли ви купуватимете щось на арабському ринку, обов’язково радьтеся з гідом, торгуйтесь, так як ціни можуть бути завищені в 2-3 рази. Не купуйте сувеніри відразу в день приїзду, походіть, роздивіться.

Харчування та проживання

Паломники проживатимуть в готелях 3*, +3*, 4*, +4* в двох- та тримісних номерах. В готелях для паломників передбачені сніданки та вечері зі шведським столом європейської кухні (сири, свіжі овочі, каші, хліб, риба, борошняні вироби та фрукти).

Телефонні послуги

Для дзвінка в Ізраїль на мобільний телефон в будь-яке місто країни треба набрати міжнародний код + 972, потім код населеного пункту та номер абонента. Якщо і людина, яка телефонує, і абонент якому дзвонять, знаходяться в межі одного району в Ізраїлі або міста, то код перед номером абонента не ставиться. Для дзвінків з Ізраїля в Україну: міжнародний код 012, потім код України +38, код міста Києва 044 і далі номер київського абонента.

Щоб зв’язатись з паломниками цілком безкоштовно, власникам смартфонів радимо скачати на телефон програму ViberSkype.

Для власників звичайних мобільних телефонів варто поповнити рахунок в роумінг за тарифами своїх операторів з'язку або ж придбати картку TravelSIMз вигідними тарифами.

Телефони служб екстренної допомоги: поліція – 100, швидка допомога – 101, пожежна охорона – 102, інформаційне бюро – 106.

Телефон Посольства України в Ізраїлі – + 972 54 667 67 82.Адреса: Тель-Авів, вул. Ірміягу, 50.        

Медичний страховий поліс

На кожного паломника оформлюється страховий медичний поліс. Уважно ознайомтесь з умовами цього полісу. Якщо під час паломництва ви занедужаєте, погано почуватиметесь або ж отримаєте травму, то негайно повідомте про це керівника групи або гіда. При необхідності потрібно буде викликати швидку допомогу, зателефонувати в центр невідкладної допомоги, номер телефону якої вказано в вашому страховому полісі.

Ваш духівник

Протягом паломництва вас супроводжуватиме духівник (священик), який зможе проконсультувати, пояснити, підтримати в духовних потребах. Програмами передбачено щоденні служби Божі та молебні, тому ви зможете посповідатись та прийняти Святе Причастя, а також передати записки ваших рідних та друзів за здоров'я та упокій.

Проблемні ситуації

В отриманому вами інформаційному листку вказані телефони гіда та керівника групи. Якщо ви загубились, заблукали, відстали від групи, захворіли, втратили документи, гроші, авіаквитки – одразу ж повідомляйте про це і вам допоможуть. Якщо у вас є родичі чи друзі в Ізраїлі і ви хочете їх відвідати, обов’язково повідомте про це керівника групи та гіда. Коли ви отримали дозвіл від керівника групи, залиште телефон людей, з якими ви їдете. Намагайтесь не губити документи. Відновлення втрачених паспортів чи авіаквитків займає час, тому не відкладайте проблему до останнього дня!

Зверніть увагу!       

1. Чартерні рейси передбачають дешевшу вартість на авіаквитки. Проте вони не гарантують фіксований час вильотів. Рейси, час вильоту та аеропорти можуть змінюватись навіть за добу до запланованого вильоту. Будьте до цього готові!

2. За затори на дорогах й можливі затримки на кордоні, дії митних та прикордонних служб, поліції туроператор відповідальності не несе.

3. Якщо у вас були порушення візового режиму, депортації, є родичі-нелегали в країні Ізраїль – це все є вагомою підставою для служби безпеки Ізраїлю не впустити Вас до цієї країни. 

Нагадуємо, що основна властивість прочанина – це смиренність і терпіння! Не забувайте, що Ви прямуєте поклонитися святиням, а найкращий спосіб уникнути проблем – молитва.

З Богом в дорогу!

м. Київ, вул. Попудренка, 52, оф. 303(044) 360-93-09 holyland@palomnyk.info
м. Львів, вул. Д.Данилишина, 6, оф. 309(097) 470-93-59 lviv@palomnyk.info
м. Мукачеве - Шенборн, вул. Нова 18(067) 888-47-31 info@palomnyk.org.ua

 Напишіть Вашу e-mail адресу та отримуйте розсилку наших пропозицій

Компанія "Holy Land Travel" поширює свою діяльність на організацію й здійснення паломницьких поїздок до Святої Землі - Ізраїлю та Палестини. Туроператор вже 12 років надає таку послугу вірним з різних куточків України з метою допомогти вірянам відвідати місця, пов'язані з життям й діяннями Спасителя. В ритмі сучасного життя людина за одну годину літургії не може осягнути її духовну значимість та повноту. Проте за 7 днів перебування на Святій Землі, де паломники мають можливість відвідати Назарет, Вифлеєм, Кану Галилейську, Яффо, Єрусалим, Оливну гору, гору Тавор й Блаженств й проникаються енергетикою цих міст та духовно збагачуються. Крім даного напрямку "Holy Land Travel" пропонує прочанам поїздки до Святинь, що знаходяться в Євпропі: до Ватикану, Парижу, Междигір'я, країн Прибалтики. Вагома роль туроператора полягає у поширенні даного напрямку серед молодих прихожан церкви, співпрацюючи з міжнародною християнською спільнотою Teze. Досвід роботи компанії свідчить про високий професіоналізм, якість та надійність продукту, який він пропонує вірним усіх церков й релігійних громад України.