Золоті ворота

Золоті ворота знаходяться у Старому місті. Вони ведуть з ал-Харам аш-Шаріф («священного двору») в Долину Йосафата. Будівництво воріт датують початком нашої ери. Вважають, що свою назву вони отримали в 629 р., коли візантійський імператор Іраклій увійшов через них до міста, несучи з собою Святий Хрест, вивезений персами в 614 р. Початкова форма воріт, що збереглася, датується VI століттям. Ймовірно, що у своєму теперішньому вигляді ворота були збудовані омейядським халіфом Абд аль-Маліком під час відбудови на Храмовій горі.

 

Сучасна назва «Золоті ворота» вперше згадується в VII ст., але остаточно утверджується лише в Середньовіччі. Швидше за все, західні паломники, а потім і хрестоносці переплутали грецьке слово ὡραια («гарні») з латинським aurea («золоті»). Досі збереглись рельєфні колони, капітелі та інші архітектурні деталі IV ст. від Р.Х. Доступні для огляду сходи, що ведуть в зали вежі, однак самі зали замуровані.

Левові (Стефанові) ворота

Левові Ворота знаходяться на в північно-західній частині стіни Старого міста. З них починається дорога на Єрихон. Назва воріт пов'язана з іменем первомученика архідиякона Стефана. Він був побитий на смерть камінням за свідчення про Христа (Дії 7:59).

Левові ворота у своїй сучасній формі були збудовані в 1538-1539 рр. Через них після падіння Єрусалимського королівства (1187 р.) проходив шлях паломників до церкви святого Стефана в районі Північної стіни міста, оскільки входити через ворота цієї стіни християнам було заборонено. Ворота прикрашені барельєфами з зображенням левів – геральдичними емблемами мамлюкського султана Бейбарса (1260-1277 рр.).

Яффські ворота

Яффські ворота знаходяться в західній стіні Старого міста. Від них починається дорога на Яффу. Ворота побудовані в 1539 р. В 1917 р. через ці ворота, після розгрому турецьких військ, увійшов британський генерал Алленбі. В наш час ворота є головним входом до Старого міста. Поруч з воротами в стіні знаходиться прохід, прорубаний за наказом турецького султана Абдул-Гаміда ІІ для в'їзду німецького імператора Вільгельма ІІ.

Сіонські ворота

Сіонські ворота знаходяться в південній частині стіни Старого міста, на захід від Сміттєвих (Гнійних) воріт. Ворота ведуть на гору Сіон. Сіонські ворота – споруда тюрксько-мамлюкської епохи. Їх будівництво було здійснено з метою полегшення входу до вірменського і юдейського кварталів. В ансамблі воріт збереглись римські і франкські (тобто епохи володарювання хрестоносців) капітелі і кам'яні орнаменти.

м. Київ, вул. Попудренка, 52, оф. 303(044) 360-93-09 holyland@palomnyk.info
м. Львів, вул. Д.Данилишина, 6, оф. 309(097) 470-93-59 lviv@palomnyk.info
м. Мукачеве - Шенборн, вул. Нова 18(067) 888-47-31 info@palomnyk.org.ua

 Напишіть Вашу e-mail адресу та отримуйте розсилку наших пропозицій

Компанія "Holy Land Travel" поширює свою діяльність на організацію й здійснення паломницьких поїздок до Святої Землі - Ізраїлю та Палестини. Туроператор вже 12 років надає таку послугу вірним з різних куточків України з метою допомогти вірянам відвідати місця, пов'язані з життям й діяннями Спасителя. В ритмі сучасного життя людина за одну годину літургії не може осягнути її духовну значимість та повноту. Проте за 7 днів перебування на Святій Землі, де паломники мають можливість відвідати Назарет, Вифлеєм, Кану Галилейську, Яффо, Єрусалим, Оливну гору, гору Тавор й Блаженств й проникаються енергетикою цих міст та духовно збагачуються. Крім даного напрямку "Holy Land Travel" пропонує прочанам поїздки до Святинь, що знаходяться в Євпропі: до Ватикану, Парижу, Междигір'я, країн Прибалтики. Вагома роль туроператора полягає у поширенні даного напрямку серед молодих прихожан церкви, співпрацюючи з міжнародною християнською спільнотою Teze. Досвід роботи компанії свідчить про високий професіоналізм, якість та надійність продукту, який він пропонує вірним усіх церков й релігійних громад України.