Зустріч групи в аеропорту. Виліт у Тбілісі.
Зустріч з гідом в аеропорту Тбілісі.
Переїзд до готелю. Розміщення в готелі. Ночівля.
Сніданок.
Знайомство з стародавньою столицею та релігійним центром Грузії – Мцхетою.
Монастир Джварі – один з найдавніших християнських храмів Грузії. Розташований за 20 км від Тбілісі над містечком Мцхета. За переказами тут у IV ст. свята Ніно з тодішнім царем Грузії встановили перший хрест.
Монастир Самтавро – комплекс із Самтавро-Преображенської церкви та жіночого монастиря святої Ніни, розташований на злитті річок Мткварі (Кури) й Арагві (місто Мцхета, Грузія). Свята Ніна – рівноапостольна свята, просвітителька Грузії, яка й запровадила християнство у Грузії.
Патріарший собор Свєтіцховелі – один із найпрославленіших і шанованих храмів Грузії. Походження назви «Свєті-Цховелі» – «Животворящий Стовп» пов’язане з переказом про прийняття Грузією християнства.
За бажанням — обід в національному ресторані (15-20 $ з особи).
Шио Мгвімський монастир. Заснований у другій половині VI століття, у далекому минулому був найбільшим чернечим центром. Сьогодні тут невеликий діючий чоловічий монастир. На території розташована церква Іоана Хрестителя, побудована в VI столітті з ініціативи Отця Шио.
Повернення в Тбілісі.
Вечеря. Вільний час. Ночівля.
Сніданок.
Тбілісі. Оглядова екскурсія містом.
Відвідування Кафедрального собору Святої Трійці — Цмінда Самеба – символ сучасної Грузії і найвищий храм країни.
Авлабар, один з найдавніших районів Тбілісі;
Метехі, історичний район Тбілісі, де зараз знаходиться пам’ятник Вахтангу Горгасалу і храм Успіння Богородиці (XIII-XVI ст.). Під склепінням храму похована перша грузинська мучениця — цариця Шушанік Ранська, убита чоловіком-вогнепоклонником в V ст.;
Собор Сіоні (XII ст.) — до 2006 року був Кафедральним собором Грузії. Він названий на честь Успенського храму на Сіонській горі в Єрусалимі, тут зберігається хрест Святої Ніно.
Вільний час на обід.
Продовження екскурсії по Тбілісі.
Церква Анчісхаті (VI ст.) — храм Різдва Богородиці, є однією з найдавніших будівель і найстарішим зі збережених храмів Тбілісі. Храм отримав назву Анчісхати після 1664 року в честь чудотворної ікони Спасителя (Анчійскій Спас), яку перенесли сюди з Південної Грузії, рятуючи від турків. У церкві Анчісхаті ікона зберігалася приблизно 200 років. Потім вона була перенесена в Музей мистецтв Грузії.
Мтацмінда. В V ст. на схилі Святої гори, в печері, жив високо шанований в Грузії святий Давид Гареджийський. У XIX ст.над печерою св. Давида звели храм. Згодом там було засновано Пантеон письменників, громадських діячів, артистів, вчених і національних героїв Грузії.
Повернення до готелю.
Вечеря. Вільний час. Нічівля.
Сніданок. Виїзд на екскурсію.
Ананурі — Степанцмінда (Казбегі) : фортеця Ананурі (ХIII — XVII ст.), грала значну роль в численних війнах між місцевими феодальними князями — ериставами і за свою історію жодного разу не була взята штурмом.
Успенський храм (XVII ст.) — одна з перлин грузинської архітектури
Жинвальське Водосховище, що забезпечує грузинську столицю водою і електрикою.
Гудаурі (2200 м) — наймолодший і найперспективніший гірськолижний курорт Грузії.
Хрестовий перевал — перевал на Військово-грузинській дорозі на висоті 2379 м через Головний Кавказький хребет;
Троїцька церква Гергеті (XIV ст.) — сама високогірна кам’яна будова, знаходиться на висоті 2170 м над рівнем моря. Фоном для храму служить майже завжди покрита снігом і льодом гора Казбек (5033,8 м).
Обід в національному ресторані з дегустацією блюд грузинської кухні: харчо, шашлика та традиційних хінкалі (за бажанням та наявності часу– вартість 25 $ з особи).
Повернення в Тбілісі.
Факультативно: Виїзд на прогулянку з гідом по вечірньому Тбілісі, проспект Шота Руставелі — головна артерія міста і його парадна вітрина, площа Свободи; міст Світу — скляний пішохідний міст через річку Куру (Мткварі); парк Ріке, підйом на Нарікала (за бажанням – вартість 10 $ з особи, квитки на канатну дорогу в вартості).
Повернення в готель.
Вечеря. Ночівля.
Сніданок.
Виїзд на екскурсію до Кахетії. Ми познайомимось з життям та служінням святої рівноапостольної Ніни, покровительки Грузії, яка у ранні віки проповідувала християнство в Грузії. Також побачимо місце її спочинку – монастир Бодбе, що знаходиться неподалік від міста Сігнагі, над Алазанською долиною. Монастир був заснований в кінці VI століття, після смерті святої Ніни, і саме тут вона знайшла свій спочинок.
Сігнагі (слово тюркського походження та означає «неприступний», «схрон», «бункер») – одне з найменших міст Грузії, з населенням близько 2 тисяч осіб. Сігнагі належить до єпархії Бодбе, в місті розташовано резиденцію єпископа.
Монастир Некресі знаходиться високо в горах над Алазанською долиною. Монастирський комплекс має кілька будівель різних часів. Найдавнішою з них є невеличка церква, побудована в кінці IV ст. невдовзі після проголошення християнства офіційною релігією держави.
Факультативна екскурсія на винний завод в Кварелі, можливість продегустувати та придбати вино (10$ з особи).
Повернення до готелю.
Вечеря. Нічівля.
Сніданок.
Вільний час в місті.
Трансфер в аеропорт Тбілісі.
Виліт в Україну.