BelarusianEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanishUkrainian

Сюди Бог кличе кожного

Меню

Тель-Авів-Яффо

Яффо (Тель-Авів) — місто-порт Іопія — один з найдавніших міст світу, пов’язане з ім’ям сина Ноя Яфета (Яфетом) «Він пошириться» — такий дослівний переклад імені Яфет. За переказами Яфет після потопу заново заснував це місто, відомий в Біблії під грецькою назвою Іопія. Інша версія походження назви міста від івритського слова «Яфе» — гарний.
Ще один біблійний персонаж пророк Йона відпливає на кораблі з Яффи до Таршішу (Таршиш), порушуючи веління Боже йти проповідувати в Нівен (Іона 1,3). На узбережжя Яффи повернувся Йона з утробі Левіафана (кита). Ліванські кедри для будівництва Соломонового храму прибували в цей же порт.
Іопія згадується в книзі Діянь святих Апостолів. У цьому місті проповідував апостол Петро, проживаючи в будинку Симона Чинбаря на березі моря. Тут ним було скоєно диво воскресіння праведного Тавіфи (Деян.9: 36-43). Петро проповідував Євангеліє спочатку тільки іудеям. Початок проповіді до язичників було покладено апостолом Петром після одкровення згори, яке було дано йому під час молитви в будинку Симона в Іоппії (Деян.10: 9-13; Деян.10: 28,34-35).
У 1920-30 роки почало стрімко розростатися передмістя Яффи, Тель-Авів (в перекладі з івриту — Весняний Холм). Він став місцем прийому євреїв, що прибувають в підмандатну Палестину, і за кілька десятиліть перетворився в найбільше місто Ізраїлю, другий за величиною після Єрусалима.
(Деян.10: 34-35: «А Петро відкрив уста і сказав: Істинно пізнаю, що Бог на обличчя, але в кожнім народі боїться Його й чинить правду приємний Йому»)

Курс валют:

EUR

42.00 UAH

USD

41.70 UAH

Оплата на сайті:

Сторінка в Facebook

надішліть запит і наш адміністратор зв'яжеться з Вами найближчим часом

Ми зберігаємо ваші дані в безпеці і не передаємо третім особам