BelarusianEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanishUkrainian

Сюди Бог кличе кожного

Меню

Пам’ятка паломника до Ізраїлю

Щоб зробити максимально приємним Ваше перебування на Святій Землі, Паломницький центр просить взяти до уваги наступні правила, поради й корисні дрібниці, оформлені як “Пам’ятка паломника”. Зберігайте “пам’ятку” протягом всієї подорожі й вона буде Вашим вірним помічником й радником у багатьох ситуаціях.

Загальні відомості про країну перебування

 • офіційна назва: Держава Ізраїль
 • форма правління: демократична республіка
 • столиця: Єрусалим
 • офіційна мова: іврит (староєврейська), арабська
 • державна релігія: іудаїзм
 • валюта: новий шекель (1 $ = 3,6 шекелей). Іноземну валюту можна обміняти в аеропорту, готелях, банках, обмінних пунктах, на пошті.
 • часовий пояс: Гринвіч плюс 2 (час співпадає з київським)
 • географічне положення: межує на півночі з Ліваном, на сході з Сирією і Йорданією, на півдні з Єгиптом, на сході та південному заході — з палестинськими територіями. Із заходу береги країни омивають води Середземного моря, на сході частина кордону проходить по Мертвому морю, на крайньому півдні Ізраїль має вихід до Червоного моря
 • температура повітря: взимку +6…18°С, навесні +16…+27 °С, влітку +24…+35 °С, восени +21…+30°С. В нічну пору температура повітря значно знижується (до +16°С)
 • робочий тиждень: всі заклади відкриті з неділі по четвер, п’ятниця та субота – вихідні. В п’ятницю ввечері більшість євреїв починають святкувати шабат, який розпочинається з заходом сонця п’ятниці та завершується через 25 годин з заходом сонця в суботу. У такому ж режимі наступають усі національні свята. В цей день варто утриматися від паління в громадських місцях, це може сприйматися як образа. Також в шабат закриті більшість магазинів, ресторанів, кінотеатри, а також інші громадські місця.

Прикордонні правила:

З 9 лютого 2011р. між Україною та Ізраїлем офіційно встановлено безвізовий режим. В Ізраїлі без візи можна перебувати не більше 90 днів протягом півріччя календарного року.

Термін дії закордонного паспорта повинен бути не менше 6 місяців з дня планованого виїзду з Держави Ізраїль!

Безвізовий режим не є гарантією в’їзду в Ізраїль, так як остаточне рішення про це приймають прикордонні служби Держави Ізраїль.

Усі паломники мають прибути до аеропорту в назначений в інформаційних листках час. Після короткого інструктажу пасажири проходять контроль безпеки, паспортний контроль та реєстрацію на рейс.

Крім паспорта, Вам необхідно мати повний пакет документів, який видасть супроводжуючий групи в аеропорту.

У ході співбесіди також можуть виявитися корисними документи, що підтверджують платоспроможність: кредитна картка, виписка з банківського рахунку або готівка.

Якщо у Вас були порушення візового режиму, депортації, є родичі-нелегали в країні Ізраїль — це все є вагомою підставою для служби безпеки Ізраїлю не впустити Вас до цієї країни.

Після проходження контролю безпеки в аеропорту «Бориспіль» та реєстрації, пасажири одержують посадковий талон та проходять паспортно-митний контроль. Після відмітки виїзду з країни, пасажири потрапляють у зону DUTYFREE, де очікують посадки на рейс.

Після прильоту, в аеропорту Бен Гуріон всі пасажири проходять паспортний контроль.

Короткі рекомендації при проходженні паспортного контролю:

1. Заздалегідь приготуйте весь пакет документів: паспорт, квитки, страховку, ваучери на готелі, програму.

2. Будьте готові спокійно розповісти про мету Вашого перебування в Ізраїлі, де Ви плануєте жити і які місця відвідати. Не варто жартувати, а також говорити неправду. Будь-яка розбіжність у Ваших відповідях може викликати підозри і низку додаткових питань. Будьте ввічливі і доброзичливі.

Що зазвичай запитують прикордонники? Якщо у Вас або Ваших документах нічого підозрілого не виявили, то питання, як правило, стандартні:

— мета Вашого візиту в країну?

— як довго Ви плануєте бути в країні?

— які паломницькі місця плануєте відвідати?

— можуть попросити показати бронь готелю (ваучер), де Ви плануєте жити;

— можуть попросити показати зворотні авіаквитки.

Замість штампу в паспорт при в’їзді в Ізраїль видають талон (внутрішній паспорт) про перетин кордону, який бажано зберегти до виїзду.

У талоні вказані всі дані в’їжджаючого: його фотографія, номер паспорта, дата і час перетину кордону, штриховий код. Для виходу в зал прибуття потрібно при проходженні через турнікет, просто провести цей талон.

Митні правила:

Вага багажу має бути не більше 23 кг, ручної поклажі – не більше 7 кг.

Після завершення перевірки документів обов`язковим є огляд та перевірка речей, які ввозить паломник до Ізраїлю. Дозволеними для безмитного ввезення є міцні алкогольні вироби – до 1 л., вино – до 2 л., до 250 цигарок або 250 гр. інших тютюнових виробів на кожну особу старше 17 років.

Гроші дозволяється ввозити на територію Ізраїля в сумі не більше еквівалента 10 тис. євро.

Категорично заборонено ввезення наркотиків, зброї і боєприпасів, рослин, тварин, свіжого м’яса та сировини без спеціальних документів.

Забороняється вносити з собою на борт літака ножиці, запальнички, ліки, пляшки з водою чи будь-якою іншою рідиною. Вода в літаку подається безкоштовно. Продукти харчування можна брати з собою лише в маленьких кількостях на один прийом їжі (канапки, овочі, фрукти).

Оскільки обідів по програмі не передбачено, то за бажанням можна взяти з собою в багаж продукти харчування, які не псуються.

Що взяти з собою?

Взуття. Необхідно мати зручне перевірене взуття, а також запасне. Візьміть пластир, тому що і звичне взуття починає натирати ноги. для готелю бажано мати гумові або одноразові тапки.

Одяг. Температура повітря в Ізраїлі з квітня по жовтень становить +27…+30°С, тому одяг потрібно брати літній, легкий та зручний. В період з листопада по березень в Ізраїлі доволі прохолодно (+6…+18°С), тому обов’язково потрібно мати теплу кофту або легку куртку. Запас одягу повинен бути достатнім на весь період поїздки, з врахуванням того, що ваше перебування на Святій Землі буде дуже насиченим, а прати й сушити речі вам буде ніколи. Не забудьте теплішу кофтину, оскільки ночі прохолодні. Додатково візьміть дощовик або парасолю. Не зайвою будуть вишиванка.

Для відвідання церков прохання одягатись відповідно: у жінок повинні бути закриті плечі, груди та ноги до колін. Надто відкриті сукні для жінок в святих місцях неприпустимі. У чоловіків повинні бути прикриті плечі та ноги. Обов’язково візьміть головні убори від сонця та сонцезахисні окуляри.

Для омивання в святих водах річки Йордан Ви повинні мати білу довгу (нижче колін) сорочку з рукавами. Ви можете взяти її з дому або ж придбати в Ізраїлі. Її вартість від 5 $ і близько 30 $ безпосередньо біля річки Йордан. Під сорочку обов’язково потрібно одягати купальники!

Додатково. Бажано мати з собою рушник та гумові тапочки, а також купальник, сонцезахисні окуляри, зволожуючий крем та капелюхи, оскільки матимете можливість відвідати Мертве, Середземне моря та Галілейське озеро.

Обов’язково беріть з собою півлітрову пляшечку води. Якщо вам буде необхідний фен, то візьміть його з собою. Якщо ви вирішили взяти фото- або відеоапаратуру, то не забудьте запасні відеокасети, батарейки та зарядні пристрої. Також бажано мати з собою молитовник та вервицю.

Ліки. Рекомендуємо взяти з собою ліки від головного болю, протизастудні препарати, для лікування шлунково-кишкових розладів. Якщо ви маєте якісь хронічні захворювання, візьміть потрібні вам ліки, оскільки більшість з них в аптеках Ізраїлю продаються виключно за рецептом лікаря.

Гроші. В поїздку на власні потреби рекомендуємо взяти 100-300 дол. В супермаркетах, великих магазинах, аптеках, ресторанах і готеляхви є можливість розраховуватись банківськими картками, на ринках — лише в доларах/шекелях/євро.
50 $, призначених на оплату вхідних квитків у храми та чайові гіду і водію, збирає керівник групи в аеропорту ще в Україні. Варто мати з собою певну суму дрібних доларів (ними зручно розплачуватись при купівлі кави, чаю, соку чи води, невеличких сувенірів).

Що можна придбати в Ізраїлі (сувеніри, подарунки)?

Як правило, люди хочуть привезти на пам’ять про Святу Землю різні святині, сувеніри, подарунки близьким, замовити в православних храмах молитву за здоров’я чи за упокій. Треби, свічки, поминальні записки в російських та грецьких храмах Палестини оплачуються у вигляді пожертв (близько 1 $). Прохання завчасно приготувати вдома всі записки, щоб не витрачати часу в Ізраїлі. Надрукуйте приблизно по 20 однакових записок за здоров’я та упокій російською мовою (друкованими літерами) не більшк 10 імен в записці.

Святині, які ви можете придбати в Ізраїлі: 33 свічки, зв’язані в пучок (символізують кількість років Христа); єлей від Гробу Господнього; вино з Кани Галілейської; маленький дерев’яний хрест зі святою землею, який зазвичай паломники несуть з молитвою по Хресному Шляху; ікони та книги (путівники по Ізраїлю).

Країна Ізраїль також славиться своїми діамантами, косметикою Мертвого моря, східними прянощами та солодощами. При купівлі товарів більше, ніж на 100 $, ви можете повернути ПДВ (18 %) в аеропорту. Для цього слід запитати у продавців чи власника магазину, чи можуть вони надати вам бланк повернення ПДВ (taxrefund). Чек про купівлю разом з бланком повернення ПДВ потрібно пред’явити в бюро повернень НДС в аеропорту. Ця можливість не поширюється на цигарки й тютюнові вироби, електроприлади, фотоапарати й іншу фототехніку.

Коли ви купуватимете щось на арабському ринку, обов’язково радьтеся з гідом, торгуйтесь, так як ціни можуть бути завищені в 2-3 рази. Не купуйте сувеніри відразу в день приїзду, походіть, роздивіться.

Харчування та проживання

Паломники проживатимуть в готелях 3*, 4* в двох- та трьохмісних номерах. В готелях для паломників передбачені сніданки та вечері зі шведським столом європейської кухні (сири, свіжі овочі, каші, хліб, риба, борошняні вироби та фрукти).

Електромережа в готелях 220 В, 50 Гц. Якщо Ви не зможете підключити електроприбори в мережу, необхідно на рецепції попросити перехідник.

Телефонні послуги

В аеропорту, автобусі, лоббі готелів є можливість підключитися до мережі Wi-Fi.

Щоб зв’язатись з Україною цілком безкоштовно, власникам смартфонів радимо скачати на телефон програми Viber, WhatsApp, Messenger.

Для власників звичайних мобільних телефонів варто поповнити рахунок в роумінг за тарифами своїх операторів з’язку або ж придбати картку TravelSIMз вигідними тарифами. Міжнародний телефонний код Ізраїлю +972.

З будь-якого вуличного телефону-апарата можна подзвонити по місту, в інше місто і в будь-яку країну світу набагато дешевше, ніж з готелю. Розмова оплачується за допомогою магнітної картки (телекарт), яку можна придбати в поштових відділеннях, тютюнових і газетних кіосках, магазинах або автоматах.

Медичний страховий поліс

На кожного паломника оформлюється страховий медичний поліс, оригінал якого знаходиться в супроводжуючого групи. Кожен учасник отримує пам’ятку, де вказана вся необхідна інформація. Уважно ознайомтесь з умовами страхування. Якщо під час паломництва Ви занедужаєте, погано почуватиметесь або ж отримаєте травму, то негайно повідомте про це керівника групи або гіда. При необхідності потрібно буде викликати швидку допомогу, зателефонувати в центр невідкладної допомоги, номер телефону якої вказано в Вашому страховому полісі.

Ваш духівник

Протягом паломництва Вас супроводжуватиме духівник (священик), який зможе проконсультувати, пояснити, підтримати в духовних потребах. Програмами передбачено щоденні служби Божі та молебні, тому Ви зможете посповідатись та прийняти Святе Причастя, а також передати записки Ваших рідних та друзів за здоров’я та упокій.

Проблемні ситуації

В отриманому Вами інформаційному листку вказані телефони гіда та керівника групи. Якщо Ви загубились, заблукали, відстали від групи, захворіли, втратили документи, гроші, авіаквитки – одразу ж повідомляйте про це і Вам допоможуть. Якщо у вас є родичі чи друзі в Ізраїлі і Ви хочете їх відвідати, обов’язково повідомте про це керівника групи та гіда. Намагайтесь не губити документи. Відновлення втрачених паспортів чи авіаквитків займає час, тому не відкладайте проблему до останнього дня!

Телефони першої необхідності

Туристична поліція

+972 3 516 14 39

Аеропорт Бен Гуріон

+972 3 972 33 66

Швидка допомога

101

Пожежна служба

102

Довідкова

106

Туристична поліція в Єрусалимі

539 12 54

Бюро інформації для туристів в Єрусалимі:

Площа Сафра

625 88 44, 629 60 41

Яффські ворота

628 03 82

Християнський центр інформації

627 26 92

Довідка про телефонні номери в Ізраїлі

144
(безкоштовно з телефону-автомата)

Міжнародний телефонний код Ізраїлю

972

Посольство України в Ізраїлі:

Телефони

+972 3 605 99 21
+972 3 604 02 42

Факс

+972 3 604 25 12

Канцелярія

додатковий *101

В разі загрози життю чи загибелі громадян України

+972 546 676 782, 0546 676 782

Адреса:

Тель-Авів, 62594, вул. Ірміягу, 50

Ел. пошта:

emb_il@mfa.gov.ua
emb_isr@012.net.il

Веб-сайт:

www.israel.mfa.gov.ua

Зверніть увагу!

 • Чартерні рейси передбачають дешевшу вартість на авіаквитки. Проте вони не гарантують фіксований час вильотів. Рейси, час вильоту та аеропорти можуть змінюватись навіть за добу до запланованого вильоту. Будьте до цього готові!
 • За затори на дорогах й можливі затримки на кордоні, дії митних та прикордонних служб, поліції туроператор відповідальності не несе.

Нагадуємо, що основна властивість прочанина – це смиренність і терпіння! Не забувайте, що Ви прямуєте поклонитися святиням, а найкращий спосіб уникнути проблем – молитва.

З Богом в дорогу!

Курс валют:

EUR

33.10 UAH

USD

31.90 UAH

Оплата на сайті:

Сторінка в Facebook

надішліть запит і наш адміністратор зв'яжеться з Вами найближчим часом

Ми зберігаємо ваші дані в безпеці і не передаємо третім особам